«Із безлічі професій на Землі, Які вже є, яких ще будуть вчити, Є головна, як вічний сущий хліб, І назва цій професії – УЧИТЕЛЬ»
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Понеділок, 2018.07.16, 15:34 |Вітаю Вас Відвідувачі
Категорії розділу
Сторінка пошуківця [1]
Проекти пошукового загону "Юність" імені Ігоря Валюка
Учительські династії [8]
Школи Христинівщини [25]
Книга вдячності Учителю [46]
Христинівчани - викладачі вузів [3]
Знамениті освітяни Христинівщини [6]
Історія шкільної освіти в Україні [14]
Сучасний стан освіти Христинівщини [1]
Вчителі-ветерани Великої Вітчизняної війни [16]
Творчість вчителів [1]
Воїни АТО - випускники шкіл Христинівщини [9]
Історія [0]
Міні-чат
200
Наше опитування
Чи вважаєте Ви професію учителя престижною?
Всього відповідей: 14
Статистика
Хмарка тегів
Погода
Друзі сайту

Наша рідна школа

Пошук
Loading
Головна » Віртуальні галереї

Всього матеріалів в каталозі: 130
Показано матеріалів: 121-130
Сторінки: « 1 2 ... 11 12 13

 В 1944 році служив у Радянській Армії на Тихоокеанському флоті. Приймав участь у війні з Японією в 1945 році, займав посаду командира-гарматника берегової артилерії.

Під час служби в армії був нагороджений "Орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня”, орденом "За мужність” та багатьма медалями, зокрема, медаллю "За перемогу над Японією”.

Прослуживши  в армії  7 років, демобілізувався  в грудні 1951р.

Після служби в  армії працював у райкомі комсомолу і  паралельно навчався у вечірній школі №4 м.Христинівки (теперішня ЗОШ І-ІІІ ступенів №1)

У 1953 році поступив в Уманський державний педагогічний інститут на фізико-математичний факультет.

Вчителі-ветерани Великої Вітчизняної війни | Переглядів: 320 | Додав: Razak | Дата: 2012.02.04 | Коментарі (0)

Адреса

20010, Черкаська область, Христинівський район,  

с. Ботвинівка, вул. Леніна, 25.

В школі навчається 22 учні, з яких високий рівень знань мають 2 учні (9,1 %), достатній – 12 ( 54,5%), середній -8 (36,4%). Якість знань – 62%.Боложук Василь Іванович

 Народився в с. Гребля. В родині Боложуків було пятеро дітлахів, працювати доводилось всім. З дитинства Василь Іванович відчув всю гіркоту селянської долі. В 1932-33 рр. родина пережила голодомор. Але як  важко не жилося Боложукам, а вони дали змогу дітям здобути освіту. Так, зокрема, Василь Іванович в 1939 році закінчив Уманський учительський інститут і працював учителем математики та фізики  в с.Житники Жашківського району. Але в цьому році його було відкликано до армії. 

В 1939-1941 рр. Василь Іванович служив в Івано-Франківську  на Закарпатті. І раптом – війна. Він був радистом, потім – начальником радіостанції при штабі армії.Бібліотека як важлива ланка розвитку шкільництва в Україні
На всіх етапах розвитку національного шкільництва книга відігравала надзвичайно важливу роль. Про перші бібліотеки, як зазначає дослідник бібліотечної справи Д. Б. Балика, вже йшлося в святих книгах, у скрижалях - Біблії, Корані. Поняття "бібліотека" бере початок уже в феодальні часи. Воно походить від грецької (посудина для схову книг). Пізніше слово «бібліотека» трансформувалось у визначення бібліо – книга, тека – місце збереження, тобто бібліотека – місце збереження книг (книгосховище). В ті часи бібліотеку беруть у похід, ховають у храмі під подвійним замком.

В Україні-Русі поява хрис­тиянства в X столітті сприяла розвитку письменства, напи­санню літописів, збиранню книжок, утворенню перших бібліотек при церквах і мона­стирях.


 Автобіографія вчителя-ветерана  Великої Вітчизняної війни 

     Я, Березок Василь Харлампович, народився 7 червня 1926 р. в с.Заячківка Христинівського району Київської області. В 7 років поступив у Заячківську семирічну школу і закінчив її у 1941 році. З 1941 по  березень 1944 року  перебував на окупованій території. З березня місяця 1944 р. по 1951 р. служив у лавах Радянської Армії, в розвідці. З 1951р. по 1953р. навчався в Ірпінському лісобудівельному технікумі. З 1953 р. по 1962 р. працював техніком у Яновському лісгоспі. З 1962р. по 1988р. – учитель трудового навчання Заячківської восьмирічної школи. З 1986 р. – пенсіонер. З 1988 р. по 1998 р. працював в Заячківському колгоспі столярем. Нагороджений: орденом "Слави ІІІ ст.” орденом " Вітчизняної війни”,  орденом "За мужність”,  медаллю ”За  бойові  заслуги  "  і  15  ювілейними медалями.


Середницька Тетяна Костянтинівна

Учитель про вчителя

                                                                                              "У школі учню має бути так, 
                                                                                                                  як у батьківській хаті"
                                                                                                                                                                                                   Олександр Захаренко

 

       Маю честь розповісти про свою колегу, учительку  початкових   класів, чудову  людину  і  талановитого педагога – наставника  вищої  кваліфікаційної категорії   Безносюк Зорину Євгеніївну.

     Зорина Євгеніївна працює на посаді    вчительки  молодших класів  Христинівської  ЗОШ І-Ш ступенів  з вересня 1991 року.  За два  десятиліття  своєї  нелегкої  і такої  відповідальної  праці    виплекала,  виховала  і навчила  більше  двохсот    маленьких  хлопчиків і  дівчаток.  Вона  любить  дітей, успішно навчає, виховує  і розвиває, не ламаючи  їхньої  природи.  Сама  ж учителька  має  спокійний,  урівноважений  характер, добра,  лагідна, тактовна.Христинівська ЗОШ I - III ст. | Переглядів: 374 | Додав: Razak | Дата: 2012.10.13 | Коментарі (0)

 Шумовська Раїса Володимирівна,

директор Христинівської районної централізованої бібліотечної системи                 

Гортаючи сторінки віртуального музею, я побачила знайоме прізвище – Шавлович. І мені теж захотілося сказати кілька слів про цю чарівну людину.

Віру Іванівну Шавлович, цю вродливу жінку, не дивлячись на роки, я знала, як активну читачку. Вона приходила до нас, у бібліотеку, часто,  та й читала дуже багато.  Була надзвичайно ерудованою людиною – і мені, тоді, молодій дівчині,  було цікаво спілкуватися з нею. Завжди привітна, уважна, вона цікавилась новинками, любила класику.

         А як про вчителя  - хочу  розповісти як про неї пише Станіслав Сергійович Зінчук, наш земляк,  а її колишній учень. В своїй книзі «Екран пам’яті» (Зінчук С. «Екран пам’яті»: автобіографічні нотатки //К: Сьоме небо, 2004.- 263с.)  відомий поет-шістдесятник згадує нелегкі випробування долі та багатьох неординарних сучасників, з якими випало жити і творити на крутих віражах історії наприкінці минулого тисячоліття.

Христинівська ЗОШ I - III ст. | Переглядів: 420 | Додав: Razak | Дата: 2012.02.10 | Коментарі (0)

Історична місія школи зумовлена особливостями суспільно-політичного, економічного, культурного і духовного життя у відповідні періоди.

У добу християнізації Русі, долучаючи тогочасну еліту до релігії, школа водночас сприяла поширенню письма і читання. Загалом поєднання освітньої, культуротворчої і духовної місії стало характерною особливістю української  шкільної освіти, що зберігається до наших днів. Починаючи з XV століття, коли на арені історії виразно виявляє себе українська нація, школа обрала місію націєтворення. Плекання національної культури і духу нації стало одним з її пріоритетів. Місія націєтворення є невичерпною, допоки житиме українська нація, її мова, культура.


 Кравчеко (Мулик) Людмила Петрівна, 

випускниця Христинівської середньої школи №2 1980 року,

директор  Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 

Моя рідна школо! Непізнанною зробили тебе роки, а ти в моїй пам’яті живеш такою, якою побачила вперше, коли ступила на твоє подвір’я першокласницею. Ти живеш і житимеш завжди у моєму серці, як свідок неповторного дитинства.  Дуже запамятався перший день у першому класі. Вів мене батько, і так хороше, врочисто було на душі. Здавалось, що все навкруги зайняте тільки мною.

         Першою вчителькою була Коломієць Олена Кіндратівна, яку я згадую з теплотою в душі. Вона вчила нас любити життя, працювати, вчитися.


Христинівська ЗОШ I - III ст. № 2 | Переглядів: 403 | Додав: Razak | Дата: 2012.02.05 | Коментарі (0)

 Шумовська (Кравець) Раїса Володимирівна, 

випускниця Христинівської СШ №1 1977року, директор Христинівської районної бібліотеки

Зараз мені хочеться низько вклонитися  прекрасним людям, із щирою душею, відкритим серцем, надзвичайно щедрим, ім’я яким - Вчителі.

            В далекому, 1967 році, переступивши поріг Христинівської СШ №1, ми стали учнями 1-Б  класу, а нашою вчителькою була  Ганна Йосипівна Безугла. Вона вчила нас писати палички, кружечки, гачечки, які, як не дивно, потім перетворювались на букви. Вона вчила нас читати, а «мама мила раму», мабуть, стало для всіх поколінь фразеологізмом. На уроках каліграфії виводили букви-крапельки, старалися зовсім не кляксати, але чомусь виходило все навпаки. Знайомила з премудростями арифметики: додаванням та відніманням, де більше і чого на скільки менше. А такі відомі букви як «х» та «у»  перетворились на «ікс» та «ігрек». Та й табличку множення ми дійсно знали «на зубок».На уроках праці ми разом із Ганною Йосипівною ліпили, малювали, шили й вишивали. Ходили на прогулянки в «Долинку», в бібліотеку, де дивилися діафільми, обговорювали книги, відповідали на питання вікторин. Вона все знала і вміла  робити  все.


1-10 11-20 ... 101-110 111-120 121-130
Головна » Віртуальні галереї
Матеріали зібрав і підготував Богдан Миколайович Калиндрузь © 2018