«Із безлічі професій на Землі, Які вже є, яких ще будуть вчити, Є головна, як вічний сущий хліб, І назва цій професії – УЧИТЕЛЬ»
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Неділя, 2018.03.18, 00:53 |Вітаю Вас Відвідувачі
Категорії розділу
Сторінка пошуківця [1]
Проекти пошукового загону "Юність" імені Ігоря Валюка
Учительські династії [8]
Школи Христинівщини [25]
Книга вдячності Учителю [46]
Христинівчани - викладачі вузів [3]
Знамениті освітяни Христинівщини [6]
Історія шкільної освіти в Україні [14]
Сучасний стан освіти Христинівщини [1]
Вчителі-ветерани Великої Вітчизняної війни [16]
Творчість вчителів [1]
Воїни АТО - випускники шкіл Христинівщини [9]
Історія [0]
Міні-чат
200
Наше опитування
Учительські діти в школі?

Всього відповідей: 13
Статистика
Хмарка тегів
Погода
Друзі сайту

Наша рідна школа

Пошук
Loading
Головна » Віртуальні галереї

Всього матеріалів в каталозі: 130
Показано матеріалів: 121-130
Сторінки: « 1 2 ... 11 12 13

Бібліотека як важлива ланка розвитку шкільництва в Україні
На всіх етапах розвитку національного шкільництва книга відігравала надзвичайно важливу роль. Про перші бібліотеки, як зазначає дослідник бібліотечної справи Д. Б. Балика, вже йшлося в святих книгах, у скрижалях - Біблії, Корані. Поняття "бібліотека" бере початок уже в феодальні часи. Воно походить від грецької (посудина для схову книг). Пізніше слово «бібліотека» трансформувалось у визначення бібліо – книга, тека – місце збереження, тобто бібліотека – місце збереження книг (книгосховище). В ті часи бібліотеку беруть у похід, ховають у храмі під подвійним замком.

В Україні-Русі поява хрис­тиянства в X столітті сприяла розвитку письменства, напи­санню літописів, збиранню книжок, утворенню перших бібліотек при церквах і мона­стирях.

БІБЛІОТЕКА ЯК ВАЖЛИВА ЛАНКА РОЗВИТКУ ШКІЛЬНИЦТВА В УКРАЇНІ | Переглядів: 1000 | Додав: Razak | Дата: 2012.01.31 | Коментарі (0)

 Шумовська Раїса Володимирівна,

директор Христинівської районної централізованої бібліотечної системи                 

Гортаючи сторінки віртуального музею, я побачила знайоме прізвище – Шавлович. І мені теж захотілося сказати кілька слів про цю чарівну людину.

Віру Іванівну Шавлович, цю вродливу жінку, не дивлячись на роки, я знала, як активну читачку. Вона приходила до нас, у бібліотеку, часто,  та й читала дуже багато.  Була надзвичайно ерудованою людиною – і мені, тоді, молодій дівчині,  було цікаво спілкуватися з нею. Завжди привітна, уважна, вона цікавилась новинками, любила класику.

         А як про вчителя  - хочу  розповісти як про неї пише Станіслав Сергійович Зінчук, наш земляк,  а її колишній учень. В своїй книзі «Екран пам’яті» (Зінчук С. «Екран пам’яті»: автобіографічні нотатки //К: Сьоме небо, 2004.- 263с.)  відомий поет-шістдесятник згадує нелегкі випробування долі та багатьох неординарних сучасників, з якими випало жити і творити на крутих віражах історії наприкінці минулого тисячоліття.

Христинівська ЗОШ I - III ст. | Переглядів: 415 | Додав: Razak | Дата: 2012.02.10 | Коментарі (0)

http://khryst-rda.ck.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1742:-i-&catid=1:news&Itemid=6
Четвер, 21 серпня 2014,

   Ніби недавно все село проводжало в армію Артема ЧЕРВОНЮКА. А майбутній солдат, обв’язаний різнобарвними стрічками, вдивлявся у вечірні шукайводські простори, з якими сумно було розлучатися, і мовчки слухав напутні слова батьків, родичів, друзів, односельчан.
Служив в місті корабелів - Миколаєві, в десантних військах. У нашій свідомості хлопці у “блакитних беретах” - це мужні і відважні, фізично загартовані і володіють військовими навичками. Саме в лавах 79-ої аеромобільної бригади юнак змужнів, звик переносити армійські труднощі, а головне зустрів справжніх друзів-побратимів, в яких є свій девіз: “Ніхто, крім нас!”.


   Не зогледівся солдат, як строкова служба добігла кінця. Змужнілий і щасливий повертався в рідні краї, став до роботи, але армійський вишкіл, солдатська дружба наклали свій відбиток — Артем вирішив продовжити службу за контрактом. Тож служивий і далі удосконалював військові знання, проте не думав, що доведеться їх застосовувати на рідній землі, у своїй мирній країні.
 

Героям слава! | Переглядів: 138 | Додав: Razak | Дата: 2015.01.18 | Коментарі (0)

Історія

Углуватського навчально – виховного закладу «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа 

І – ІІІ ступенів»

 

      Історія Углуватської загальноосвітньої школи  І – ІІІ ступенів  - це спільна історія сіл Углуватка, Зоряне і Чайківка, що ввійшли до складу укрупленого колгоспу імені Димитрова. Зникло з карти, як географічна назва, в 1951 році село Притика, яке безпосередньо межувало з селом Угловатою.

       Страшні картини умов життя дореволюційного села виразно проявились на його культурі. Затурканість і не писемність були постійними супутниками народу. Зате церква і шинок займали провідне місце на селі.

Угловатська ЗОШ І - ІІІ ст. | Переглядів: 513 | Додав: Razak | Дата: 2012.10.13 | Коментарі (0)

Адреса:
20040, Черкаська область,Христинівський район,
с. Івангород, вул. Леніна 36
Телефон (04745) 98-3-25
Івангородська ЗОШ І - ІІІ ст. | Переглядів: 403 | Додав: Razak | Дата: 2011.12.17 | Коментарі (0)

 Р.МАСЛОВСЬКА (Колосова),

випускниця Христинівської середньої школи №1  1988 року,

кореспондент районної газети "Трибуна хлібороба"

  І ФІЗИК, І ЛІРИК…

     Мальовничий і чарівний місяць осені – жовтень, ніби прикрасив природу своїм мистецьким пензлем, розмалював дивовижними барвами. Тому не дивно, що в пошуках спорідненої душі він обрав саме художника, відзначивши у своєму календарі професійне свято – День художника.

     Можливо комусь здасться дивним, що сьогоднішня розповідь буде про фізика, але насправді в нашому герої  чудово поєднуються і фізик, і лірик…

    Залужений учитель України Євген Олександрович Міщенко – знана на теренах району людина, яка має за плечима величезний досвід роботи учителя фізики і відповідно - досягнення власних учнів. Але, як кажуть, талановита людина, талановита в усьому, тому взявшись за головний атрибут художника – пензель, учитель вдосконалювався сам і вдосконалював майстерність своїх вихованців, і як результат – його колишні учні сьогодні самі навчають дітей малюванню…


ЄВРОПЕЙСЬКІ ТРАДИЦІЇ У РОЗВИТКУ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

Українська національна школа констатується на куль­турно-історичних засадах і водночас є частиною євро­пейської цивілізації, результа­том культурних впливів інших держав. Ще з давніх часів схід­ні і західні сегменти європей­ської цивілізації взаємодопов­нювались новими культурними традиціями, віруваннями, напрацюваннями у сфері освіти.

Не можна не згадати україн­ського астронома, медика, математика й мислителя-гуманіста XV століття Юрія Дро­гобича (Котермака), який, перебуваючи на посаді ректо­ра Болонського університету (Італія), професора Ягеллонського університету (Польща), переносив на євро­пейський ґрунт національні освітні традиції. Так само, представники католицької громади просували на право­славний Схід кращі здобутки своєї системи освіти. Чимало представників української еліти XVI XVII століть на­бувало знань в освітніх закла­дах ордену єзуїтів — колегіях. Серед них — Богдан Зіновій Хмельницький.


Історична місія школи зумовлена особливостями суспільно-політичного, економічного, культурного і духовного життя у відповідні періоди.

У добу християнізації Русі, долучаючи тогочасну еліту до релігії, школа водночас сприяла поширенню письма і читання. Загалом поєднання освітньої, культуротворчої і духовної місії стало характерною особливістю української  шкільної освіти, що зберігається до наших днів. Починаючи з XV століття, коли на арені історії виразно виявляє себе українська нація, школа обрала місію націєтворення. Плекання національної культури і духу нації стало одним з її пріоритетів. Місія націєтворення є невичерпною, допоки житиме українська нація, її мова, культура.


 Кравчеко (Мулик) Людмила Петрівна, 

випускниця Христинівської середньої школи №2 1980 року,

директор  Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 

Моя рідна школо! Непізнанною зробили тебе роки, а ти в моїй пам’яті живеш такою, якою побачила вперше, коли ступила на твоє подвір’я першокласницею. Ти живеш і житимеш завжди у моєму серці, як свідок неповторного дитинства.  Дуже запамятався перший день у першому класі. Вів мене батько, і так хороше, врочисто було на душі. Здавалось, що все навкруги зайняте тільки мною.

         Першою вчителькою була Коломієць Олена Кіндратівна, яку я згадую з теплотою в душі. Вона вчила нас любити життя, працювати, вчитися.


Христинівська ЗОШ I - III ст. № 2 | Переглядів: 394 | Додав: Razak | Дата: 2012.02.05 | Коментарі (0)

 Шумовська (Кравець) Раїса Володимирівна, 

випускниця Христинівської СШ №1 1977року, директор Христинівської районної бібліотеки

Зараз мені хочеться низько вклонитися  прекрасним людям, із щирою душею, відкритим серцем, надзвичайно щедрим, ім’я яким - Вчителі.

            В далекому, 1967 році, переступивши поріг Христинівської СШ №1, ми стали учнями 1-Б  класу, а нашою вчителькою була  Ганна Йосипівна Безугла. Вона вчила нас писати палички, кружечки, гачечки, які, як не дивно, потім перетворювались на букви. Вона вчила нас читати, а «мама мила раму», мабуть, стало для всіх поколінь фразеологізмом. На уроках каліграфії виводили букви-крапельки, старалися зовсім не кляксати, але чомусь виходило все навпаки. Знайомила з премудростями арифметики: додаванням та відніманням, де більше і чого на скільки менше. А такі відомі букви як «х» та «у»  перетворились на «ікс» та «ігрек». Та й табличку множення ми дійсно знали «на зубок».На уроках праці ми разом із Ганною Йосипівною ліпили, малювали, шили й вишивали. Ходили на прогулянки в «Долинку», в бібліотеку, де дивилися діафільми, обговорювали книги, відповідали на питання вікторин. Вона все знала і вміла  робити  все.


1-10 11-20 ... 101-110 111-120 121-130
Головна » Віртуальні галереї
Матеріали зібрав і підготував Богдан Миколайович Калиндрузь © 2018