«Із безлічі професій на Землі, Які вже є, яких ще будуть вчити, Є головна, як вічний сущий хліб, І назва цій професії – УЧИТЕЛЬ»
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS П`ятниця, 2024.04.19, 23:40 |Вітаю Вас Відвідувачі
Категорії розділу
Орадівська ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
Христинівська ЗОШ I - III ст. № 2 [11]
Христинівська спеціалізована ЗОШ I - III ст. № 1 [19]
Христинівська ЗОШ I - III ст. [7]
Верхняцький НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-ліцей» [3]
Верхняцька ЗОШ І - ІІІ ст.№ 2 [0]
Шельпахівська ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
Ягубецька ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
Шукайводська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Осітнянська ЗОШ І - ІІ ст. [0]
Сичівська ЗОШ І - ІІ ст. [0]
Кузьминогребельська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Ліщинівська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Івангородська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Пеніжківська ЗОШ І - ІІ ст. [0]
В. Севастянівська ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
В. Севастянівський НВК [0]
М. Севастянівська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Синицька ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Розсішська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Угловатська ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
Заячківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів [1]
Міні-чат
200
Наше опитування
Чи вважаєте Ви професію учителя престижною?
Всього відповідей: 18
Статистика
Хмарка тегів
Погода
Друзі сайту

Наша рідна школа

Пошук
Loading
Головна » Віртуальні галереї » Книга вдячності Учителю » Христинівська спеціалізована ЗОШ I - III ст. № 1

І ФІЗИК, І ЛІРИК

 Р.МАСЛОВСЬКА (Колосова),

випускниця Христинівської середньої школи №1   1988 року,

кореспондент районної газети "Трибуна хлібороба"

                                                                                     І ФІЗИК, І ЛІРИК…

       Мальовничий і чарівний місяць осені – жовтень, ніби прикрасив природу своїм мистецьким пензлем, розмалював дивовижними барвами. Тому не дивно, що в пошуках спорідненої душі він обрав саме художника, відзначивши у своєму календарі професійне свято – День художника.

       Можливо комусь здасться дивним, що сьогоднішня розповідь буде про фізика, але насправді в нашому герої  чудово поєднуються і фізик, і лірик…

    Залужений учитель України Євген Олександрович Міщенко – знана на теренах району людина, яка має за плечима величезний досвід роботи учителя фізики і відповідно - досягнення власних учнів. Але, як кажуть, талановита людина, талановита в усьому, тому взявшись за головний атрибут художника – пензель, учитель вдосконалювався сам і вдосконалював майстерність своїх вихованців, і як результат – його колишні учні сьогодні самі навчають дітей малюванню…

     А все починалося в далекому довоєнному 1940 році, коли 1 січня для родини Міщенків стало подвійним святом, адже цього дня у світ прийшов син Євген. Хлопчик зростав у творчій атмосфері: фарби, репродукції, плакати… Батько працював у клубі оформлювачем, звідси – спочатку цікавість, потім справжній інтерес, з роками – улюблена справа, а сьогодні – найцікавіший відпочинок - з пензлем та фарбами... 

     Таке враження складається про потяг до творчості Євгена Олександровича. Та й сам він впевнений, що «асом» у будь-якій професії можна стати, якщо жити в атмосфері цієї справи, мати до неї інтерес і багато-багато працювати. Тоді і натхнення прийде. Його не треба чекати. Треба спонукати себе до дії, брати до рук мольберт і йти на природу. Вона і є справжнім натхненням. Треба тільки побачити, підмітити в ній щось особливе, щоб потім поділитися з оточуючими. Саме це, на тверде переконання Є.О.Міщенка, відрізняє творчу людину від звичайної. 

     Закоханість у природу, вміння бачити її красу виливаються у живописні полотна, де вкарбовані чарівні миті піднесення від спілкування з нею. Оселю Міщенків прикрашають численні пейзажі, натюрморти, на яких художнику вдається зупинити мить, щоб перетворити її у вічність.

     Взагалі, доля сама вчила свого улюбленця. Вона завжди підкидала  йому цікаве завдання, щоб дати йому можливість самому знайти вихід і він самотужки успішно справлявся. 

      Так, одного разу Євген вирішив стати учителем. Тоді він ще не знав, що колись це стане справою його життя, в якій він досягне неабияких висот, доможеться справжнього визнання. Тоді він вступив до Уманського педінституту, бо це був найближчий до його домівки ВУЗ…

      Така вже він людина, живе за правилом: якщо щось робити, то робити добре, або не робити зовсім.  Тому в обох набутих спеціальностях Є.О.Міщенко намагався досягти досконалості і йому це вдалося.

      Задумавши створити сім’ю, цей чоловік створив її один раз і на довгі роки: 23 вересня подружжя учителів Міщенків -  Світлана Дмитрівна та Євген Олександрович - відзначили піввіковий ювілей свого шлюбу.

      Сьогодні головною життєвою цінністю герой нашої невеличкої розповіді вважає сім’ю – дружину, дочку (яка нині з чоловіком проживає за кордоном), онука, в людях цінує порядність, а основною рушійною силою світу вважає любов – в найширшому її розумінні – до прекрасного, до землі, до людей до того особливого аромату повітря, який буває тільки на батьківщині. 

     «Недарма ж класик сказав: «И дым отечества нам сладок и приятен…», - задумливо жартує співрозмовник.



Категорія: Христинівська спеціалізована ЗОШ I - III ст. № 1 | Додав: Razak (2012.02.02)
Переглядів: 611 | Теги: І ЛІРИК…, Є.О.Міщенко, І ФІЗИК | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Головна » Віртуальні галереї
Матеріали зібрав і підготував Богдан Миколайович Калиндрузь © 2024