«Із безлічі професій на Землі, Які вже є, яких ще будуть вчити, Є головна, як вічний сущий хліб, І назва цій професії – УЧИТЕЛЬ»
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Четвер, 2024.03.28, 16:20 |Вітаю Вас Відвідувачі
Сторінка пошуківця [1]
Проекти пошукового загону "Юність" імені Ігоря Валюка
Учительські династії [8]
Школи Христинівщини [25]
Книга вдячності Учителю [46]
Христинівчани - викладачі вузів [3]
Знамениті освітяни Христинівщини [6]
Історія шкільної освіти в Україні [14]
Сучасний стан освіти Христинівщини [1]
Вчителі-ветерани Великої Вітчизняної війни [16]
Творчість вчителів [1]
Воїни АТО - випускники шкіл Христинівщини [12]
Історія [0]
Міні-чат
Чи вважаєте Ви професію учителя престижною?
Хмарка тегів

Наша рідна школа

Головна » Віртуальні галереї » Знамениті освітяни Христинівщини

У категорії матеріалів: 6
Показано матеріалів: 1-6

Сортувати по: Назві
  Олександр Васильович Юрченко -
педагог, організатор, наставник...

В особовій справі Олександра Васильвича ми знайшли автобіографію, яку він написав влаштовуючись на роботу у Христинівський районний  відділ  освіти:

Автобіографія

Я, Юрченко Олександр Васильович, народився 25 вересня 1925 року в селі В-Трояни Ульяновського району Кіровоградської області в родині селянина-бідняка.

Батько мій до 1922 року жив разом зі своїми батьками. А в 1922 році одружився і почав жити самостійно, працюючи в сільському господарстві до 1933 року. З 1933 року батько став працювати в Ульяновському радгоспі, де працює до цього часу. Мати працювала в колгоспі В-Трояни з дня утворення колгоспу до 1956 року. Зараз мати не працює, як непрацездатна по старості (з 1956 року).

Я до 22 червня 1941 року закінчив 9 класів Ульяновської середньої школи, до жовтня 1942 року проживав в с. В-Трояни, не працював ніде. В жовтні 1942 року насильно був вивезений німецькими загарбниками в Німеччину на роботу, але в грудні 1942 року втік з Німеччини. В січні 1943 року був вдруге схоплений поліцією і відправлений в Австрію. 5 квітня 1945 року був звільнений збройними силами Радянського Союзу і прийнятий в лави Збройних Сил Радянського Союзу, де прослужив до 6 березня 1950 року.

Знамениті освітяни Христинівщини | Переглядів: 1043 | Додав: Razak | Дата: 2012.02.03 | Коментарі (0)

Микола Павлович Мазурик - людина відома в Христинівському районі: учитель, поет, драматург, гуморист, артист самодіяльного театру, позаштатний кореспондент районної газети «Трибуна хлібороба», учасник хору ветеранів, патріот, учасник бойових дій, активний громадський діяч. Людина з небайдужою душею, наставник молоді, жива легенда.

Народився Микола Павлович Мазурик у травні буремного 1917 року у селі Шукайвода Христинівського району у селянській родині. Як і всі його однолітки-односельці, трудитися почав з юних літ, не полишаючи навчання, яке, зрештою, скінчилося здобуттям вищої педагогічної освіти. Змолоду мріяв стати актором, але щаслива доля скерувала життя в інше русло – «педагог це той же артист, який виходить на сцену на кожному уроці» - такі слова заврайвно у 1936 році стали визначальними для молодого Миколи. 52 учні у двох зведених в один класах стали першими вдячними глядачами і слухачами.  І донині  пам’ятає Микола Павлович свої перші уроки.  То були радісні дні. Чи тому, що учні розуміли свого вчителя, а може тому, що зустрілася на шляху старша піонервожата Саша. Кохання на все життя! Хто не звідав його, той не жив по-справжньому! З гарною, розумною, чорнобровою Олександрою Андріївною вони прожили все життя, ділячи смуток і радість, щастя і горе. Дружина подарувала Миколі Павловичу чотирьох синів-соколів Анатолія, Станіслава, Миколу та Віктора.

Знамениті освітяни Христинівщини | Переглядів: 1224 | Author: Калиндрузь Любов Миколаївна | Додав: Razak | Дата: 2011.11.22 | Коментарі (0)

Григорій Степанович Турчак - УЧИТЕЛЬ, художник, спортсмен

У кожного народу свій літопис, свої герої і своя пам’ять. Місто Христинівка це невід’ємна частина не тільки героїчного минулого українського народу, а й сьогодення. Серед наших земляків є багато заслужених і відомих. Дуже важливо, щоб пам’ять про них не стерлася часом. Ми піклуємося про увіковічення імені відомого учителя і художника Турчака Григорія Степановича.

Народився Г.С.Турчак в с.Плоске на Полтавщині в 1890 році. Навчався у Санкт-Петербурзькій художній академії,  вчителював у навчальних закладах в м.Умань у 30-х роках минулого століття. Роботу вчителем малювання, креслення і географії у Христинівськів школі №18(тепер №1) розпочав у 1947 році.  Учні запам’ятали свого вчителя як високоосвіченого, високопрофесійного наставника.

Пошуковці Христинівської ЗОШ І-ІІІ степенів №2 працювали в проекті «Імена земляків на карті міста» і дізналися, що у 1990 році учні Г.С.Турчака, що прибули на святкування 100-ї річниці від дня народження вчителя, ініціювали назвати одну з вулиць міста його іменем. Тоді ж розпочалося дослідження його творчості  мистецтвознавцем з м.Умань Цимбровською.Л.О.

Знамениті освітяни Христинівщини | Переглядів: 1169 | Додав: Razak | Дата: 2012.02.05 | Коментарі (0)

Євгеній Олександрович Міщенко народився 1 січня 1940 року на шахті №3 Сніжанського р-ну Донецької області в сім'ї, де панувала творча атмосфера. Батько був талановитою людиною - грав на багатьох інструментах, гарно малював. Сім'я декілька разів змінювала місце проживання, тому Євген пішов до першого класу в 1947 році  уже в Жашкові, де батьки працювали на цукрозаводі. Із січня 1954 по вересень 1955 року знову на Донбасі (шахта №3 Сніжанського р-ну Донецької області). Із вересня 1955 року знову Жашків.

Після закінчення школи у 1957 році працював на цукрозаводі, потім у кінотеатрі.

Знамениті освітяни Христинівщини | Переглядів: 846 | Додав: Razak | Дата: 2011.12.16 | Коментарі (0)

Криницький Віталій Іванович народився в с.Велика Севастянівка Христинівського району Київської області 19 грудня 1935 року в багатодітній дружній сім’ї колгоспників Івана Петровича та Олександри Андріївни. В 1944 році, по звільненню села від фашистів, пішов у перший клас В.Севастянівської семирічної школи №2, а в 1954 році закінчив 10 класів В.Севастянівської середньої школи №1.

З вересня 1954 по жовтень 1955 рік  працював лаборантом фізичного і хімічного кабінетів Уманської середньої школи №1, заочно навчаючись на факультеті біології і хімії  Уманського педагогічного інституту.

Знамениті освітяни Христинівщини | Переглядів: 1142 | Додав: Razak | Дата: 2011.12.17 | Коментарі (1)

Керекеша Ольга Степанівна

19.06.1920 – 15.08.2004

Освіта: в 1940 році  закінчила Уманський державний учительський інститут.

В 1958р закінчила Київський державний педагогічний інститут.

Знамениті освітяни Христинівщини | Переглядів: 1005 | Додав: Razak | Дата: 2011.12.17 | Коментарі (0)

Головна » Віртуальні галереї
Матеріали зібрав і підготував Богдан Миколайович Калиндрузь © 2024