Адреса школи: 20025, с.Пеніжкове, вул.Леніна 1, Христинівський район, Черкаська область,
Тел.2-33-57, Електронна адреса: shcool-pen@yandex.ua
Сайт школи: http://www.penizhkove-nvk.edukit.ck.ua/
Прапор школи
Герб школи
Директор школи
Вараниця Лариса Василівна
Матеріальна база
Загальна площа всіх приміщень – 837
Класних кімнат – 10, площею 516
Навчальні дослідні ділянки – 0,5 га
Їдальня на 45 посадкових місць
Окремих будівель – 2
Пріоритети закладу
Школа є навчально-виховним комплексом, що об’єднує дошкільний навчальний заклад і загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.
Проблема, над якою працює школа: «Підвищення ефективності та якості уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу»,
Виховна проблема: «Системний підхід до виховання учнів, підготовка їх до життя та праці».
Історія школи
Школа в нашому селі існує друге століття. Після реформи освіти в 60 - 70 роках при церквах відкривались початкові навчальні заклади з чотирирічною освітою. В 1910 році в нашому селі була заснована церковно-приходська школа. Діти навчались в різновікових групах. Чотири класи навчав один вчитель. В школі викладались математика, граматика, вчилися читати за церковними книгами. За непослух учні карались різками.
Після революції в селі була початкова школа, якою завідував Микола Дмитрович Руденко, а вчителем був Попов Іван Петрович.
В 1931 році початкова школа була реорганізована директором школи Кравцем Никифором Панасовичем у семирічну школу. Сам Никифір Панасович народився у селі Велика Іванівна Уманського району. Разом з дружиною, яка стала працювати в школі вчителем, вони переїхали до Пеніжкови. У 1934 році був проведений перший випуск учнів 7 класу.
Після війни директором школи стає Мариненко Федір Сергійович. Важкі повоєнні роки лягли тягарем на плечі молодого Мариненка. В школі було 5 кабінетів, діти навчались у дві зміни. Початкові класи навчались на території радгоспу у виділеній кімнаті. Їх навчав Білецький Антон Давидович, учасник ВВВ, офіцер запасу.
З 1957 року школа стає восьмирічною. На цей час педагогічний колектив складався з 12 вчителів. Директор школи Шевченко С. П. пропрацював з 1957 по 1966 рік. За час своєї праці він добудував ще одне крило і в школі стало 10 кабінетів, а в дворі з’явився ще один корпус, де розмістились їдальня, кабінет фізики і дві майстерні по дереву і металу. Із 5 грудня 1965 року початкова школа була переведена в центральний корпус. З 1959 року діти стали навчатись в одну зміну. З 1967 року директором стає Лисенко Север Трифонович. За роки його керівництва школа завершила будівництво і поряд зі школою виросли 2 будинки для вчителів
В 1972 році директором стає Рура Клим Єфремович. На цей час в школі навчалось 140 учнів. Педагогічний колектив складався із 15 вчителів - вчителя початкової школи: Янкова Ганна Яківна, Білецький Антон Давидович, Білецька Дуня Іванівна, Ільченко Ніна Платонівна, Вінтоняк Олександра Іванівна, вчителі-предметники: фізик Шевчук Арсень Федорович, Боярська Надія Стефанівна - вчитель української мови, математики Довгань Катерина Андріївна та Кулєша Валентина Павлівна, яка була і завучем, Шклярук Людмила Іванівна вчитель біології, Карпенко Тетяна Терентіївна вчитель російської моми та літератури, Підлісник Галина Павлівна - вчитель іноземної мови, Чернеча Андрій Тарасович - вчитель трудового навчання, Харжевська Антоніна Герасимівна - вчитель історії, Лановенко Павло Петрович - вчитель фізкультури.
Старе приміщення потребувало капітального ремонту, що і став першочерговою справою нового директора. На старому корпусі була замінена покрівля. Територію школи обгородили. Подвір’я школи було заасфальтоване.
В 1981 році школа пережила стихійне лихо. Градом було пошкоджено покрівлю та вікна. Школу повторно перекрили. У 80 роках до школи провели водопровід. Дерев’яний загорожу замінили на металеву. В кінці 90 років було побудовано котельня і підведений природній газ. За останні роки в школі проведений капітальний ремонт підлоги і кабінетів.
Рішенням обласної ради з 1998 року школа атестована за статусом «загальноосвітня школа І -ІІ ступенів». Навчання проводиться за 9-річною програмою. З 2003 року школа стає навчально-виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І - ІІ ступенів».
З 2011 року директором школи стала Вараниця Лариса Василівна.
Зараз у школі навчається 37 учнів. Педагогічний колектив складається з 15 вчителів.
|