«Із безлічі професій на Землі, Які вже є, яких ще будуть вчити, Є головна, як вічний сущий хліб, І назва цій професії – УЧИТЕЛЬ»
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Вівторок, 2020.04.07, 15:31 |Вітаю Вас Відвідувачі
Категорії розділу
Орадівська ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
Христинівська ЗОШ I - III ст. № 2 [11]
Христинівська спеціалізована ЗОШ I - III ст. № 1 [19]
Христинівська ЗОШ I - III ст. [7]
Верхняцький НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-ліцей» [3]
Верхняцька ЗОШ І - ІІІ ст.№ 2 [0]
Шельпахівська ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
Ягубецька ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
Шукайводська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Осітнянська ЗОШ І - ІІ ст. [0]
Сичівська ЗОШ І - ІІ ст. [0]
Кузьминогребельська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Ліщинівська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Івангородська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Пеніжківська ЗОШ І - ІІ ст. [0]
В. Севастянівська ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
В. Севастянівський НВК [0]
М. Севастянівська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Синицька ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Розсішська ЗОШ І - ІІІ ст. [0]
Угловатська ЗОШ І - ІІІ ст. [1]
Заячківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів [1]
Міні-чат
200
Наше опитування
Чи необхідний Христинівці краєзнавчий музей?
Всього відповідей: 96
Статистика
Хмарка тегів
Погода
Друзі сайту

Наша рідна школа

Пошук
Loading
Головна » Віртуальні галереї » Книга вдячності Учителю » Христинівська спеціалізована ЗОШ I - III ст. № 1

Заслуженому вчителю України Криницькому В. І.

Принзюк Тетяна Олексіївна

директор Великосевастянівської  ЗОШ І-ІІІ  ступенів, учитель української мови і літератури

  Низький уклін, учителю від Бога

     Незважаючи на те, що людина живе у матеріальному світі, духовні потреби завжди  визнавались   вищими   цінностями особистості. Духовно багата людина своїми справами, культурою, добротою, справедливістю збагачує світ і себе в ньому. Велику  роль в цьому  відіграє література. Завдання її – виховувати людину  з  активною  життєвою  позицією,  з  твердими переконаннями, яка працює творчо і натхненно.

     Література  всеосяжна  за  змістом, високоідейна. Саме вона навчає і розвиває, зацікавлює мистецтвом слова.  Багатодатним матеріалом у цьому сенсі є література рідного краю. Це джерело таке  велике і  невичерпне,  що хочеться припасти до нього і пити, збагачуючись духовно.

     Христинівщина  щедра   літературними  талантами. Серед  них височіє постать мого  земляка, Учителя від Бога, Криницького Віталія Івановича. Дивишся на цього літнього, посрібленого сивиною  чоловіка, і дивуєшся  звідки він черпає скільки енергії, сили, любові до  життя. Уже  багато  років  він  не втомлюється звертатися до земляків,  оспівувати  красу рідного  краю  і людських почуттів. Усі  значущі  події  в районі  знаходять відображення  у  його  віршах.  З  Божою допомогою складає рядок до рядка, вірш до вірша, книжку до книжки. Літературна  студія «Зернятко», яку він очолює, випустила у світ багатьох талановитих дітей.  Саме  він,  Віталій  Іванович, розкрив їх здібності, посіяв у  їх  душах  зерна  прекрасного.  Тому і тягнеться до нього дітвора, не дає ні відпочивати, ні старіти, завжди мусить відчувати Учитель себе молодим.

         Я  знаю Віталія  Івановича дуже давно. Пам'ятаю його ще  школяркою, потім зустрічалися на партійній роботі, згодом - на  освітянській  ниві. Тепер  ми плідно працюємо разом. Вихованці нашої школи - члени літературної  студії «Зернятко». Дехто закінчив школу, але на їх місце прийшли інші. Літературний творчий процес не переривається.

         А  все почалось  з того,  що  на уроки літератури рідного краю я принесла перші збірки юних поетів. Учні з великим  задоволенням слухали вірші  своїх ровесників,  бо поезія  близька їм своєю тематикою, зрозуміла формою. В їх віршах звучить любов до України,  до батьків, до рідної  землі. В них - радість і біль першого  кохання, відчуття краси  землі, на якій вони живуть. Дивуємося і захоплюємося геніальністю і поетичністю віршів Учителя і його вихованців. Звичайно, все, що звучить у віршах, ми відчуваємо, але сказати про це дано не кожному, бо це - дар Божий. Щедро, пригорщами дано його Віталію  Івановичу.  Школярі  нашої школи  з  нетерпінням чекають  нових випусків альманаху «Зернятко»,  адже там вміщені і їх вірші та їх товаришів. Особливо шанують  вірші Віталія Івановича. Найбільшою радістю була зустріч земляка і його вихованців у  нашій школі  на засіданні літературної світлиці «Земля моя - колиска України» за участю заступників директорів школи з навчально-виховної роботи району.  Після цієї зустрічі школярі ще більше усвідомили, що мусять  знати де їх коріння, їх витоки. А місце, звідки пішли вони, має бути тим маяком, який ніколи не згасне.

         Ми горді  тим, що Віталій Іванович  - випускник нашої школи. У 2009 році він і його однокласники відзначили 55-річний ювілей. І знову він залишив нам своє напутнє слово, а випускникам побажав щасливої долі.

         Хочеться низько вклонитися вам, Учителю від Бога, побажати міцного здоров'я, плідної  праці, ніколи не старіти душею.  І нехай ще багато  збірок вийде під Вашим мудрим керівництвом.  Несіть  до людей  любов, віру, надію, добро, радість.

                                                                                                                                                                15,06.2009р., с. Велика Севастянівка
Категорія: Христинівська спеціалізована ЗОШ I - III ст. № 1 | Додав: Razak (2011.12.03)
Переглядів: 443 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Головна » Віртуальні галереї
Матеріали зібрав і підготував Богдан Миколайович Калиндрузь © 2020