«Із безлічі професій на Землі, Які вже є, яких ще будуть вчити, Є головна, як вічний сущий хліб, І назва цій професії – УЧИТЕЛЬ»
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Субота, 2024.12.21, 14:57 |Вітаю Вас Відвідувачі
Категорії розділу
Сторінка пошуківця [1]
Проекти пошукового загону "Юність" імені Ігоря Валюка
Учительські династії [8]
Школи Христинівщини [25]
Книга вдячності Учителю [46]
Христинівчани - викладачі вузів [3]
Знамениті освітяни Христинівщини [6]
Історія шкільної освіти в Україні [14]
Сучасний стан освіти Христинівщини [1]
Вчителі-ветерани Великої Вітчизняної війни [16]
Творчість вчителів [1]
Воїни АТО - випускники шкіл Христинівщини [12]
Історія [0]
Міні-чат
200
Наше опитування
Учительські діти в школі?

Всього відповідей: 14
Статистика
Хмарка тегів
Погода
Друзі сайту

Наша рідна школа

Пошук
Loading
Головна » Віртуальні галереї » Учительські династії

Династія Шавловичів

 Шавловичі Віра Іванівна  і Олександр Гнатович


працювали у Ягубецькій і Христинівській середній школі  чителями хімії і математики. Залишилися у пам'яті своїх учнів як високоосвічені, талановиті УЧИТЕЛІ. Розповідь про них можна переглянути на нашому сайті у КНИЗІ ВДЯЧНОСТІ Христинівської ЗОШ.
 Нелегку освітянську  стежину життя обрала і їх єдина донька Валентина. 

 Марчун  (Шавлович) Валентина Олександрівна

      Народилася в 1940 році в  селі Орадівка Христинівського району.

      В 1947-1956 роках (з 1 по 9 клас) навчалась у Ягубецькій середній школі. Так як батьки в 1956 році були направлені на роботу у  Христинівську школу, то навчалась я в 10 класі цієї школи. Школа знаходилась в центрі села. Директором школи був Штурман Я.М. , завучем- Найдюк Л.Т.,  класним керівником 10-А класу була Шавлович В.І. і викладала хімію. Нас навчали прекрасні вчителі: російська література    Збаржевський Г.Т. (він ще навчався в 1938 році з Шавлович В.І. в залізничній школі), фізики – СмірноваО.Ф.,  математики – Шавлович О.Г., історії – Чернищук Т.Г., німецької мови – Шевченко С.Д., астрономії – Зелєнєва А.М.

     Потім навчалась в Уманському педагогічному інституті на фізматі. Отримала диплом в 1968 році і була направлена на роботу в школу міста Києва (місце проживання мого чоловіка). Працювала у двох школах: №34 – вчителем фізики і математики, №16 – вчителем математики і завучем старших класів. З 1978 по 2008 рік ( 30 років) працювала в Київському міському педагогічному училищі (згодом –коледжі) заступником директора з навчально-виробничої роботи та викладала курс теоретичних основ початкового курсу математики та методику математики початкових класів.

     Зараз працюю (з 2008 року) в Київському університеті імені Бориса Грінченка старшим викладачем кафедри початкової освіти та методик природничо-математичних дисциплін університетського педагогічного інституту.

Марчун (Шавлович) Валентина Олександрівна, грудень 2011  

Онука славного подружжя вчителів Шавловичів Оксана теж працює в освіті.  Ось що ми дізналися про неї

  ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА МАРЧУН

     Кандидат філологічних наук, доцент кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівник Студії естрадного вокалу Центру культури і мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захистила дисертацію за темою «Поетика української народної колискової пісні: мотиви, функції, образи» (2005), викладає на­вчальні курси: «Теорія музичного фольклору», «Європейські музично-фольклористичні школи», «Народна музика», «Художня специфіка фольклорних жанрів у контексті сучасної музики та театру», «Дитячий фольклор», «Основи усної комунікації», «Во­кальний ансамбль», «Хоровий клас», «Етика у фольклорі», «Ес­тетика фольклору», «Обробка народної пісні», «Фольклористичний аналіз народної пісні» на відділенні фоль­клористики Інституту філології Київського національного універ­ситету імені Тараса Шевченка, щорічно здійснює польові дослідження з українського фольклору в обсязі фольклорно-етнографічної практики студентів. 

     Композитор, член Асоціації діячів естрадного мистецтва Украї­ни, лауреат численних Міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів. Автор понад трьохсот пісень (включаючи тексти), ро­мансів та дитячих дивертисментів, які почасти представлені в українських та зарубіжних засобах масової інформації, багатьох гімнів (зокрема, гімну Київського національного університету імені Тараса Шевченка). Досвідчений дитячий педагог музики та співу.

грудень 2011 року




Категорія: Учительські династії | Додав: Razak (2012.02.11)
Переглядів: 1727 | Теги: Марчун (Шавлович) Валентина Олексан, ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА МАРЧУН, Династія Шавловичів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Головна » Віртуальні галереї
Матеріали зібрав і підготував Богдан Миколайович Калиндрузь © 2024