«Із безлічі професій на Землі, Які вже є, яких ще будуть вчити, Є головна, як вічний сущий хліб, І назва цій професії – УЧИТЕЛЬ»
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Субота, 2024.12.21, 18:56 |Вітаю Вас Відвідувачі
Категорії розділу
Сторінка пошуківця [1]
Проекти пошукового загону "Юність" імені Ігоря Валюка
Учительські династії [8]
Школи Христинівщини [25]
Книга вдячності Учителю [46]
Христинівчани - викладачі вузів [3]
Знамениті освітяни Христинівщини [6]
Історія шкільної освіти в Україні [14]
Сучасний стан освіти Христинівщини [1]
Вчителі-ветерани Великої Вітчизняної війни [16]
Творчість вчителів [1]
Воїни АТО - випускники шкіл Христинівщини [12]
Історія [0]
Міні-чат
200
Наше опитування
Учительські діти в школі?

Всього відповідей: 14
Статистика
Хмарка тегів
Погода
Друзі сайту

Наша рідна школа

Пошук
Loading
Головна » Віртуальні галереї » Знамениті освітяни Христинівщини

Його іменем назвали вулицю міста

Григорій Степанович Турчак - УЧИТЕЛЬ, художник, спортсмен

У кожного народу свій літопис, свої герої і своя пам’ять. Місто Христинівка це невід’ємна частина не тільки героїчного минулого українського народу, а й сьогодення. Серед наших земляків є багато заслужених і відомих. Дуже важливо, щоб пам’ять про них не стерлася часом. Ми піклуємося про увіковічення імені відомого учителя і художника Турчака Григорія Степановича (8Мбайт)

 Народився Г.С.Турчак в с.Плоске на Полтавщині в 1890 році. Навчався у Санкт-Петербурзькій художній академії,  вчителював у навчальних закладах в м.Умань у 30-х роках минулого століття. Роботу вчителем малювання, креслення і географії у Христинівськів школі №18(тепер №1) розпочав у 1947 році.  Учні запам’ятали свого вчителя як високоосвіченого, високопрофесійного наставника.

Ми, пошуківці Христинівської ЗОШ І-ІІІ степенів №2 працювали в проекті «Імена земляків на карті міста» і дізналися, що у 1990 році учні Г.С.Турчака, що прибули на святкування 100-ї річниці від дня народження вчителя, ініціювали назвати одну з вулиць міста його іменем. Тоді ж розпочалося дослідження його творчості  мистецтвознавцем з м.Умань ЦимбровськоюЛ.О. 

Педагогічна майстерність, вміння розпізнати здібності учня і вміло розвивати їх відрізняли учителя Г.С.Турчака. Учні пам’ятають і цінують  його незабутні   «уроки життя»

Багато хто з вихованців ізостудії, якою керував Турчак, стали відомими художниками, архітекторами, художниками–оформлювачами, художниками–прикладниками, філософами, вчителями. Серед них: художник-живописець, голова спілки художників Черкащини  ІщенкоЮ.П.; художник, Заслужений учитель Росії ТимошенкоО.М.; архітектори – Плахотнюк, СтопкевичА.М., КовальО.М., ПопиченкоЛ.О., ЯновС.М,  художники–оформлювачі СухецькийМ.П., КулішВ.М., РокошанськийА.М та багато інших.

Один з найвідоміших філософів України випускник ізостудії Віталій Табачковський вважав, що Г.С.Турчак – найголовніший учитель в його житті.

Про творчість Турчака Г.С. написана ученицею Христинівської ЗОШ №2 Патрікєєвою Н.В. наукова робота в МАН,  яка в 2010 році  на обласному етапі отримала ІІІ почесне місце. Пошуковцями зібрані спогади про ВЧИТЕЛЯ, документальні свідчення творчої  і педагогічної діяльність Турчака. Вони  систематизовані і надруковані окремою брошурою.

Завдяки нашим дослідженням 5 липня 2010 року в Черкаському обласному художньому музеї була вперше відкрита персональна виставка робіт художника Турчака Г.С., а 29 квітня 2011 року урочисто відкрили меморіальну дошку на будівлі школи №1 м.Христинівки, де він працював у 1947-1967 роках. На цю подію приїхали знамениті учні  Турчака з Москви, Львова, Черкас, Умані. Ми вважаємо, що своєю працею і творчістю Григорій Степанович Турчак заслужив довгу пам’ять про себе. А меморіальна дошка нагадуватиме, що в нашому місті і в наших школах працюють достойні поваги і уваги вчителі, одним з яких був УЧИТЕЛЬ ТУРЧАК.

Категорія: Знамениті освітяни Христинівщини | Додав: Razak (2012.02.05)
Переглядів: 1222 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Головна » Віртуальні галереї
Матеріали зібрав і підготував Богдан Миколайович Калиндрузь © 2024